Has not been loaded yet !

Unable to refresh content

بارهای شما چگونه حمل میشود؟

Updating...

Has not been loaded yet !

Unable to refresh content

منبع: rai.ir

شماره: 13931104000161

فارس خبر می‌دهد

آغاز فروش اینترنتی بلیت قطار‌های نوروزی از ساعت ۱۹ امروز/ پیش‌فروش‌ مسیر مشهد از ۶ بهمن‌ماه

فروش اینترنتی بلیت نوروزی قطارها از ساعت ۱۹ امروز آغاز می‌شود که برای‌ محورهای شمال، شمال غرب و محور آذربایجان است، همچنین پیش‌فروش اینترنتی بلیت قطار برای محورهای خراسان، تهران و مشهد از ساعت ۱۹ روز ۶ بهمن‌ماه آغاز خواهد شد.

Tweet

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، فروش بلیت قطار نوروزی برای تاریخ‌های ‌‌25 اسفند 93 به مدت 20 روز تا 15 فروردین 94 است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های راه‌آهن، فروش بلیت‌های نوروزی از امروز تا 6 بهمن‌ماه به صورت اینترنتی و از روز آینده پنجم بهمن‌ماه به صورت فروش آنلاین از طریق دفاتر فروش بلیت انجام می‌شود.

فروش اینترنتی بلیت قطار از ساعت 19 ‌امروز آغاز می‌شود؛ ‌پیش فروش بلیت نوروزی قطارها از طریق آژانس‌های فروش بلیت هم از روز یکشنبه پنجم بهمن ساعت 7 صبح برای محورهای شمال، شمال غرب و آذربایجان آغاز می‌شود.

‌پیش فروش بلیت به صورت اینترنتی برای محورهای شمال، شمال غرب و محور آذربایجان از امروز شنبه 4 بهمن‌ماه 93 ساعت 19 آغاز می‌شود.

‌همچنین پیش فروش بلیت اینترنتی برای محور جنوب، جنوب شرق، بندرعباس، زاهدان، کرمان، اصفهان، شیراز و اهواز از روز 5 بهمن ساعت 19 آغاز می‌شود.

‌پیش فروش اینترنتی بلیت قطار برای محور خراسان، تهران و مشهد نیز از روز 6 بهمن از ساعت 19 آغاز خواهد شد.

همه قطارهای کمربندی از سایر شهرها به مقصد مشهد، در روز پیش فروش اینترنتی بلیت هر محور انجام خواهد گرفت.

پیش فروش بلیت نوروزی قطارها از طریق آژانس‌های فروش بلیت از روز یکشنبه 5 بهمن ساعت 7 صبح برای محورهای شمال، شمال غرب و آذربایجان آغاز می‌شود.

‌پیش فروش بلیت قطار برای محور جنوب و جنوب شرق از ساعت 7 صبح روز 6 بهمن‌ماه جاری و برای محور خراسان، تهران و مشهد روز سه‌شنبه 7 بهمن‌ماه 93 از ساعت 7 صبح و از طریق دفاتر فروش بلیت انجام می‌شود.

همچنین در مسیرهای تهران-‌آنکارا، و تبریز-وان هم پیش فروش بلیت نوروزی از روز چهارشنبه 8 بهمن ساعت 8:30 صبح از طریق دفاتر فروش بلیت انجام می‌شود.

مسافران توجه کنند که ‌صدور بلیت بر اساس شماره کد ملی انجام می‌شود‌؛ با توجه به اتصال سامانه فروش بلیت قطار سامانه ثبت احوال در سال جاری، هر فرد‌ تنها با کد ملی می‌تواند نسبت به خریداری بلیت اقدام کند، بنابراین همراه داشتن کارت ملی برای مسافران متقاضی در هنگام خرید بلیت الزامی است؛ با توجه به کنترل بلیت به وسیله دستگاه بارکدخوان در ایستگاه‌های مسافری، مسافران توجه کنند که فقط از طریق مراکز رسمی فروش بلیت در آژانس‌های مسافرتی دارای مجوز، اقدام به خرید بلیت کنند.

در این دوره پیش‌فروش بلیت قطار، ‌‌50 درصد سهمیه بلیت قطارها به فروش اینترنتی و 50 درصد هم به فروش از طریق آژانس‌ها اختصاص یافته است.

‌مسافران می‌توانند با شماره تلفن 5149 از تهران و 5149-021 از تمام نقاط ایران نسبت به کسب اطلاع از حرکت قطارها و طرح شکایات و پیشنهادات خود اقدام کنند‌.

* بازگشت وجه پرداختی بابت بلیت در صورت تأخیر قطار‌ها‌

‌طبق اعلام مسئولان راه‌آهن، جدولی تعیین شده است تا بر حسب ساعت تأخیر از 50 تا 100 درصد نرخ بلیت به مسافران بازگردانده می‌شود مثلاً اگر در قطارهای تهران-‌مشهد سه ساعت تاخیر رخ دهد 50 درصد از وجه بلیت برگشت داده می‌شود و اگر 5 ساعت به 3 ساعت اضافه شود 100 درصد پول به مسافر بر گردانده می‌شود.

‌متوسط تاخیر در قطارهای مسافری 30 تا 40 دقیقه است؛ مسافران در صورت بروز تاخیر تا یک ماه می توانند با مراجعه به آژانس ها پول بلیت خود اقدام کنند.

‌طبق اعلام مسئولان راه‌آهن در نوروز سال گذشته تعداد 56 قطار یا 53 رام در مسیر تهران- مشهد وجود داشت که این تعداد در نوروز 94 به 54 رام یا 60 قطار افزایش داده شده که نشان از رشد 7 درصدی دارد؛ تعداد قطارهای منتهی به مشهد از دیگر شهرها نیز در سال جاری افزایش یافته است؛ ‌برنامه حرکت قطارهای در مسیرهای زنجان-‌مشهد، قزوین-‌مشهد و قم-مشهد نیز به صورت روزانه شده است.

‌یک میلیون و 960 هزار صندلی در نوروز سال 94 آماده ارائه خدمات به مسافران است؛ این تعداد در مقایسه با نوروز سال قبل 5 درصد افزایش داشته است‌

به گزارش فارس فروش بلیت همه قطارهای مسافری نوروز 1394 حد فاصل مورخ 25 اسفندماه 1393 تا 15 فروردین ماه 1394،‌ که از طریق مراکز فروش بلیت قطار سراسر کشور انجام خواهد شد‌؛ به شرح زیر است:

1- روز یکشنبه پنجم بهمن‌ماه از ساعت 7صبح فروش بلیت مسیر‌های محور شمال، شمال غرب، آذربایجان و همه قطارهای کمربندی این محورها

2- روز دوشنبه 6 بهمن‌ماه از ساعت 7صبح فروش بلیت قطار مسیر‌های محور جنوب، جنوب شرق، هرمزگان، شیراز،‌کرمان‌، یزد‌، اصفهان و زاهدان و همه قطارهای کمربندی این محورها

3- روز سه شنبه هفتم بهمن‌ماه از ساعت7 صبح فروش بلیت قطار مسیر‌های محور خراسان و قطار طبس و خواف و شاهرود

زمان فروش بلیت‌های اینترنتی در روزهای چهارم تا 6 بهمن‌ماه به تفکیک مسیر و روزهای مختلف همانند بند‌های فوق ( 1 تا 3) در ساعت 19 انجام می‌شود.

زمان فروش بلیت قطارهای بین‌المللی ‌روز چهارشنبه هشتم بهمن‌ماه ‌ساعت 8:30 صبح تعیین شده است.

انتهای پیام/ب

منبع: farsnews.com

آخرین مطالب مربوط به پیش فروش بلیت قطار

سه شنبه 26 اسفند 1393 - 16:28:54

منبع: khabaronline.ir

نوشته حامد قاسمی نراقی

۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۸:۳۰

پیش فروش بلیت قطار برای مسافرت های نوروز ۹۴ از امشب ساعت ۱۹ در سایت اینترنتی این شرکت آغاز می گردد.

افرادی که قصد سفر در فاصله زمانی ۲۵ اسفند ۹۳ تا ۱۵ فروردین ۹۴ را دارند باید طبق برنامه اعلامی از ساعت ۱۹ روزهای ۴، ۵ و ۶ بهمن با مراجعه به سایت فروش اینترنتی بلیت شرکت حمل و نقل ریلی (رجا) اقدام به رزرو بلیت نمایند.

برای اطلاع از زمان پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی در ادامه با دیجیاتو همراه شوید.

بر اساس اطلاعات اعلام شده از طرف شرکت رجا، پیش فروش بلیت تمامی قطارهای مسافری برای حرکت های ۹۳/۱۲/۲۵ لغایت ۹۴/۰۱/۱۵ (نوروز۹۴) به شرح ذیل انجام خواهد شد:

۱- محورهای آذربایجان، شمال، شمال غرب و قطارهای کمربندی مسیرهای ذکر شده از ساعت ۱۹:۰۰ روز شنبه ۴ بهمن آغاز می گردد.

۲- محورهای جنوب، جنوب شرق، هرمزگان، اصفهان و قطارهای کمربندی راه های یاد شده از ساعت ۱۹:۰۰ روز یکشنبه ۵ بهمن شروع می شود.

۳- محور خراسان، نیشابور، خواف و طبس نیز از ساعت ۱۹:۰۰ روز دوشنبه ۶ بهمن  آغاز می گردد.

نکات مهم برای رزو و دریافت بلیت:

– برای چاپ و دریافت بلیت نیاز به حضور در دفتر هیچ آژانسی نیست و خریدار باید از طریق سایت مذکور اقدام به چاپ نماید.

– درصورت عدم چاپ بلیت و مراجعه به راه آهن جهت سوار شدن به قطار، مشمول دریافت نسخه چاپی آن و پرداخت مبلغ ده هزار ریال (۱۰,۰۰۰ ریال) جهت هر کاغذ A4 خواهید شد.

– دقت کنید، تمامی بلیت ها باید بر روی کاغذ A4 دو رو سفید چاپ گردند.

– با توجه به اینکه امکان رزرو بلیت با نام و تعرفه تکراری در سیستم فروش اینترنتی امکان پذیر نیست، در صورتی که قصد دربست نمودن کوپه را دارید، از گزینه «دربست کوپه» استفاده نمایید.

– هم اکنون ‌استرداد بلیت از طریق اینترنت امکان پذیر نبوده و چنانچه قصد برگشت دادن آن را دارید، باید با دردست داشتن نسخه چاپی به یکی از مراکز فروش بلیت مراجعه  کنید.

– از زمان ورود به سیستم، تنها ۳۰ دقیقه فرصت خرید دارید.

منبع: digiato.com

عبارات مشایه
مطالب مرتبط :